دیگر کارت اعتباری خود را به غریبه ها ندهید

مسائل امنیتی کارت بانکی

دیگر کارت اعتباری خود را به غریبه­ ها ندهید

در یک سال گذشته کارت اعتباری خود را چند بار به غریبه­ها دادید؟ در یک ماه گذشته چطور؟ در همین هفته چطور؟ بسیاری از مصرف­کنندگان حتی به یاد هم نمی­آورند که در همین هفته احتمالاً افراد زیادی به کارت اعتباری آن­ها دسترسی داشته­اند.

آخرین باری را که رستوران رفتید یا از یک بوتیک لباس خریدید، به خاطر آورید. یادتان می­آید که چگونه مبلغ را پرداخت کردید؟ در رستوران احتمالاً کارت خود را روی میز گذاشتید و منتظر ماندید که خدمتکار یا صندوقدار بردارد. در ایستگاه عوارضی شیشه ماشین را پایین آوردید و کارت خود را به مامور داده­­اید. در بوتیک کارت خود را روی میز شیشه­ای به سمت صندوقدار سُر دادید. در تمام این موارد کارت از مالکیت شما خارج شده و امنیت مالی شما در خطر قرار گرفته است.

ایالات متحده به آرامی در حال وقف با استانداردهای پرداختی جدید است

قسمت­های بزرگی از جهان، مثل چین، اروپا و کانادا به سوی روش­های پرداختی امن­تری حرکت کرده­اند و پرداخت سر میز را به عنوان گزینه استاندارد پرداخت انتخاب نموده­اند. گرچه برخی رستوران­ها در امریکا روش پرداخت سر میز را هم ارائه می­کنند، اما برخی همچنان روش غیر ایمن اخذ کارت را جهت تکمیل تراکنش در پایانه فروش، دور از چشم خریدار، انجام می­دهند. بی­میلی تاجران امریکا در اتخاذ روش پرداخت سر میز، تا حدی به علت هزینه زیاد برای فناوری آن و نیز عدم وجود گزینه­­ای جهت کارکرد با سرویس­های نرم­افزاری POS فعلی است. اکنون PAX این گزینه­ها را همراه توسعه­دهندگان نرم­افزار POS دارد – که بیشتر آن­ها در PAXSTORE در دسترس هستند. PAXSTORE بازار جهانی PAX است که شما را به صدها تامین­کننده نرم­افزار متصل می­کند.

خوشبختانه روش­های پرداخت ایمن در ایالات متحده در حال گسترش است. ایستگاه­های پرداخت موبایلی در فروشگاه­هایی که مشتری­ها صف می­کشند اجباری است. کیوسک­های سلف سرویس بدون ناظر، سفارش دهی در رستوران­های فست فود را آسان و سریع کرده است. اخیراً بسیاری از مغازه­ها و پمپ­های بنزین­ پایانه­هایی را مختص مشتری فراهم کرده­اند که به خریدار امکان لمس، قرار دادن یا کشیدن کارت یا کیف پول موبایلی را جهت تکمیل تراکنش می­دهد. گزینه­های پرداخت ایمن امروزه نقشی محوری در حفظ اطلاعات مالی خریدار ایفا می­کنند.

توسعه روش­های پرداخت ایمن و قدرتمند برای جهانی در حال تحول

بسیاری از تاجرین و فروشنگان از اطلاعات مالی شما سوءاستفاده نمی­کنند؛ آن­ها تنها دانش و فناوری لازم را جهت ارائه گزینه­های پرداختی تحت کنترل مشتری در اختیار ندارند. با فراگیری گزینه­های پرداخت ایمن به عنوان استاندارد در ایالات متحده، فروشندگان گزینه­های بیشتری جهت ارائه روش­های پرداختی ایمن به مشتریان خود در اختیار دارند. PAX باور دارد رضایت مشتری باید در اولویت قرار گیرد و تاجرین باید ابزار لازم جهت بهترین خدمت­رسانی به مشتری را در دست داشته باشند، از جمله یک روش ایمن موبایلی. PAX A920 یک پایانه پرداخت موبایلی ایمن، ظریف و درخشان است. این دستگاه اندرویدی، راه حلی برتر است که مشتریان را قادر می­سازد که خرید خود را تحت کنترل درآورند. با وزن تنها ۳۲۰  گرم، A920 را می­توان تا میز حمل کرد، از پنجره ماشین عبور داد یا در مغازه جابه­جا نمود. همراه ۴G LTE، وایفای و بلوتوث ۴ این پایانه موبایلی در هر نقطه­ای قابل اتصال است.

روش­های پرداخت موبایلی مثل A920 تنها به نفع مشتری نیستند؛ تاجرین و صاحبان کار ممکن است مسئول به خطر افتادن اطلاعات مالی مشتری به واسطه روش­ها غیر ایمن شناخته شوند. استانداردهای امنیت داده­ صنعت کارت­ پرداخت (PCI DSS) بیان می­کند که “در صورت وقوع یا احتمال فاش شدگی اطلاعات دارنده کارت، شرکت­های تولید­کننده پایانه می­توانند درخواست بازرسی مستقل قانونی توسط یک  طرح سرمایه­گذاری خصوصی را که در وبسایت PCI SSC عنوان شده، مطرح کنند”. تاجر همچنین ممکن است ملزم به اطلاع رسانی به سایر مشتریانی باشد که احتمالاً از رخنه اطلاعاتی لطمه ببینند. روش­های غیر ایمن پرداختی ممکن است بی­خطر به نظر برسند اما پردازش تراکنش­های غیر ایمن و سوء مدیریت اطلاعات کارت اعتباری مشتری می­تواند از نظر مالی روی تجارت تاثیر منفی بگذارد و شهرت آن را از بین ببرد. خوشبختانه، A920، مانند تمام دستگاه­های PAX،  دارای گواهی ارسال ایمن اطلاعات مالی است. هنگامی که پایانه کار خود را انجام می­دهد، فروشنگان و مشتریان باید با هوشیاری کارت اعتباری را در محیط­های خرید و فروش و رستوران ایمن نگه دارند.

”هربار که کارت خود را به یک خدمتکار، گارسون، دربان یا فروشنده می­دهید، خطر گم شدن کارت، دزدیده شدن یا مخدوش شدن آن وجود دارد.”

حفظ امنیت اطلاعات مالی در محیط­های خرید و فروش و رستوران ممکن است مضطرب­کننده باشد، اما ساده­ترین راه حل، حفظ مالکیت کارت اعتباری خود در تمام اوقات است. هربار که کارت خود را به یک خدمتکار، گارسون، دربان یا فروشنده می­دهید، خطر گم شدن کارت، دزدیده شدن یا مخدوش شدن آن وجود دارد. از گزینه­های پرداخت سر میز، کیوسک­های سفارش و پایانه­های فروش مشتری (self-checkout) بهره کامل بگیرید. در شرایطی که باید کارت خود را به فرد دیگری بدهید، مطمئن شوید که کارت اعتباری شما تنها برای تکمیل خریدتان استفاده می­شود.

با حرکت بازار جهانی به سوی روش­های ایمن­تر تراکنشی، از تراکنش­های غیر ایمن با کارت اعتباری آگاه باشید و انتخاب­هایی ایمن جهت محافظت از خودتان، خانواده و پول خود داشته باشید.

خوشبختانه روش­های پرداخت ایمن در ایالات متحده در حال گسترش است. ایستگاه­های پرداخت موبایلی در فروشگاه­هایی که مشتری­ها صف می­کشند اجباری است. کیوسک­های سلف سرویس بدون ناظر، سفارش دهی در رستوران­های فست فود را آسان و سریع کرده است. اخیراً بسیاری از مغازه­ها و پمپ­های بنزین­ پایانه­هایی را مختص مشتری فراهم کرده­اند که به خریدار امکان لمس، قرار دادن یا کشیدن کارت یا کیف پول موبایلی را جهت تکمیل تراکنش می­دهد. گزینه­های پرداخت ایمن امروزه نقشی محوری در حفظ اطلاعات مالی خریدار ایفا می­کنند.

 

ایرسا پوز